Kayseri Alçı Boya

Boya nedir boyanın kullanım alanları nelerdir hiç bu şekilde düşündünüz mü? Boya Bir yüzey üzerine tatbik edildiğinde, dekoratif ve koruyucu bir tabaka oluşturan kimyasal bir malzeme olarak tanımlanır. Bu malzeme belli prensipler dâhilinde, formüle edilen ve bünyesinde bazı esas unsur bulunan kimyevi bir karışımdır. Boyanın kısaca tanımı olan bu kısım aslında size alçı ve boyanın tam olarak ne olduğu ve nasıl elde edildiğini göstermek için yapmış bulunmaktayız. Kayseri alçı ve boya sektörü denilince başta firmamızın elinde bulundurduğu hizmetler dâhilinde vermiş bulunmaktayız. Evinizin estetik ve görünüm olarak hoş bir yuvaya dönüşmesi için elimizden geleni yapmaktayız. Asıl olan sizin düşünceleriniz doğrultusunda evinizdeki eksik ve giderilmesi gereken duvarda oluşmuş hasarları kapatmak için alçıyı kullanırız. Duvarda oluşmuş olan delik çatlak ve herhangi bir durumu kapatmak için kullanmış olduğumuz bu yöntem şu şekilde yapılmaktadır.

Duvarda bulunan hasarı tespit ettikten sonra ilk yapacağımız yer hasara göre hazırlayacağımız alçı olacaktır. Hasar oranı büyükse ona göre bir harç hazırlamak gerekmektedir. Hazırlanan harcın ardından duvara uygulamak için gerekli olan mala yardımıyla duvara uygulandıktan sonra 2 saat kadar kurumaya bırakılır. Kuruduktan sonra yüzeyin pürüzlerini gidermek adına zımparalama işlemine geçilir. Zımparalama işlemi yapıldıktan sonra duvar rengine uygun boya ile boyanır ancak boyanın rengini tutturmak şarttır. Bu nedenle bizim profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Kayseri alçı boya sektörünün 1 numarası olan firmamızda işini layıkıyla yapan işçilerimiz tarafından yapılan bu uygulamanın ardından alçılı alanı diğer alanların rengine boyamak için kullanılan renk kartelaları ile renk kodu belirlenir ve boya makinelerimizle boya oluşturularak alana güzel ve pürüzsüz işçilikle alçılı alanda boyanır.

Kayseri alçı ve boya sektöründe ülkemizin üretim tesisleri alanında son derece gelişmiş şehrimizde bu sektörün ham maddelerden üretimleri yapılarak ülkemizin dört bir yana dağıtılıyor. Kayseri de yapılan bu ürünler ev dekore ve yenilemenin öncülerinden olan bu ürünleri kullanımı da burada daha uygun maliyetlere ve daha düzgün işçiliklerle yapılmasına neden olmaktadır. Kayseri denince akla gelecek ilk izlenim ev dekorasyonu ve ihtiyaçlarını karşılamak olmalıdır.

29 Temmuz 2017
708 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?